Pomabajki – przewodnik po krainie wyobraźni

Cześć! Cieszę się, że jesteś na moim nowym blogu. Przez ostatnie lata zajmowałam się edukacją innych, rozwijaniem ich zainteresowań i literaturą. Wszystko to działo się stacjonarnie – w obecnej sytuacji postanowiłam przenieść się do Internetu. Mam nadzieję, że moja wiedza i umiejętności pomogą nie tylko dzieciom, ale też i rodzicom! 

Czym się zajmuję? Przede wszystkim jestem nauczycielem języka polskiego, bibliotekarzem, ale też biblioterapeutą. Kilka miesięcy temu zaczęłam również studia – psychologię rozwoju dzieci i młodzieży. Na tym blogu pokażę Ci książki, które potrafią zdziałać cuda w wychowywaniu dziecka, niemożliwe? 😉 Sprawdziłam to na moich uczniach, którzy byli oczarowani warsztatami z bajkoterapii. 

Czy pamiętasz swoją ulubioną bajkę z dzieciństwa? U mnie to były klasyczne ,,Baśnie Andersena”. Kiedy jeszcze nie potrafiłam czytać, przed snem czytała mi mama. Szybko znałam wszystkie bajki na pamięć, więc ilekroć mama przekręcała choć jedno słowo – od razu ją poprawiałam. Taka byłam skrupulatna! Teraz to się zmieniło. Tworząc nowe treści dla moich podopiecznych, często wplatam nowe wątki i treści. 

Bajkoterapia – o niej napiszę osobny post, w którym wyjaśnię, o co w tym wszystkim chodzi. Dodatkowo pokażę Ci metody pracy z tekstem (brzmi nudno? Skądże!), gry, zabawy i rozmaitości, które ułatwią rozwój dziecka w tych ciężkich czasach. Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej. Widzimy się niedługo w nowym wpisie – top 10 książek! 

Ewi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do społeczności Pomabajki!
i otrzymaj dostęp do:

Wskazany e-mail będzie wykorzystywany tylko na potrzeby komunikacyjne społeczności Pomabajki, nie przekażę go nikomu innemu. W każdym momencie możesz poprosić mnie o wykreślenie Twoich danych. Liczę, że jednak takiej potrzeby nie będzie :)

Instagram

Facebook

Bądź w kontakcie
z jeszcze większą ilością fanów Pomabajek!