audiobajki dla dzieci - Pomabajki

Audiobajki dla dzieci

Audiobajki dla dzieci – dlaczego warto ich słuchać?

Miałam to szczęście – od najmłodszych lat kochałam książki. Najpierw czytała mi je mama, później znając je już na pamięć udawałam, że same je czytam. A jak opanowałam już tę umiejętność, to przepadłam bez końca. Książka była zawsze w moich dłoniach. Uwielbiałam ten czas, gdy bez pamięci zatapiałam się w lekturze. Trzeba jednak przyznać, że w latach 90’ i 2000. technologia skłaniała dzieci do czytania. Teraz jest znacznie trudniej – otaczają nas laptopy, tablety, telefony, bardzo trudno nam się wyciszyć. Jednak jest coś, co może pomóc w zachęceniu dzieci do czytania, a są to audiobajki dla dzieci – a dlaczego warto ich słuchać? 😊

Audiobajki dla dzieci – rozwiń dziecięcą wyobraźnię

Dziecięca wyobraźnia jest niesamowita, a nic tak jej nie pobudza, jak bajki na dobranoc. Na lepszy sen – włącz audiobajkę dla dzieci! Wciągające historie, czytane i opowiadane przez lektora nie tylko pomogą dziecku w zaśnięciu, ale też, dzięki wyobraźni, przeniosą go do świata przygód i niesamowitych historii.

Pisząc bajki staram się, aby najmłodsi uczyli się z nich nowych słów, zagadnień, rozumienia emocji. W audiobajkach poznają bohaterów i mogą się z nimi utożsamiać.. Na podstawie doświadczeń postaci samodzielnie wyciągają wnioski, a potem mogą je zastosować we własnym życiu. Próbują własnymi słowami opisać swoje problemy, lęki, uczucia, ale też powody i sytuacje, które sprawiają, że czują szczęście i radość. Audiobajki terapeutyczne są wspaniałą okazją do porozmawiania z innymi dziećmi (lub dorosłymi) i zorientowania się, że one również czasami się boją, wstydzą lub są smutne. Dzięki historiom, dziecko rozwija wyobraźnię ora inteligencję emocjonalną, w stopniu dostosowanym do jego grupy wiekowej.

Audiobajka do snu – sposób na relaks i naukę

Warto spróbować włączyć audiobajkę tuż przed snem, ponieważ głos lektora czytającego bajkę może pomóc zrelaksować się dziecku, a w rezultacie zasnąć. Dodatkowo audiobajki zawierają elementy edukacyjne. Dzięki nim dziecko mimowolnie może przyswoić wiedzę, z którą na co dzień ma problem.

Częstą motywacją do włączania do odsłuchania audiobajek jest brak czasu. Czasami przychodzi taki wieczór, że odczuwamy ogromne zmęczenie. Praca na pełen etat, przygotowanie posiłków, opieka nad dziećmi, sprzątanie, zakupy… To wszystko sprawia, że możemy powiedzieć sobie dość. Jak radzić sobie w takie dni? Co zrobić, gdy akurat dzisiaj dziecko chce posłuchać bajki? A my nie mamy na to siły? Z pomocą przychodzą audiobajki! Możemy włączyć im nagranie, a dzieci dzięki nim znajdą się w krainie bajek 😊

Zawsze będę kochać książki. Mogę jednak z czystym sercem polecić Wam też te nagrane w formie audio. Słuchanie audiobajek świetnie stymuluje wyobraźnię, poprawia koncentrację, uczy skupienia. Rozwija zdolności językowe, bardzo dobrze wpływa na rozwój mózgu, pod wieloma względami. Już teraz mogę Wam polecić moje audiobajki dla dzieci, które pomogą Waszym dzieciom rozwinąć wyobraźnie, wyciszyć się i odpocząć po aktywnym dniu.

Sprawdź moje autorskie audiobajki dla dzieci: sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do społeczności Pomabajki!
i otrzymaj dostęp do:

Wskazany e-mail będzie wykorzystywany tylko na potrzeby komunikacyjne społeczności Pomabajki, nie przekażę go nikomu innemu. W każdym momencie możesz poprosić mnie o wykreślenie Twoich danych. Liczę, że jednak takiej potrzeby nie będzie :)

Instagram

Facebook

Bądź w kontakcie
z jeszcze większą ilością fanów Pomabajek!